Mateřská škola a Speciálně pedagogické centrum Jihlava, příspěvková organizace

Stravování

Dětem v Mateřské škole Pohádka, Na Stoupách 3 je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Přesnídávky, svačiny, oběd a pitný režim jsou zajišťovány ze školní jídelny při Střední škole obchodu a služeb Jihlava se sídlem Karoliny Světlé 2, 586 01 Jihlava, školní jídelna Na Stoupách 3. Stravování dětí se řídí především vyhláškou č. 107/2005 o školním stravování. Dle této vyhlášky jsou děti rozděleny podle dosaženého věku v příslušném školním roce do věkových skupin strávníků do 6 let a 7 – 10 let. Zákon stanoví i výživové normy pro věkové kategorie, které musí jídelna dodržovat.

Jídelní lístek sestavuje vedoucí školní jídelny Na Stoupách 3 po předchozí konzultaci s pracovnicí mateřské školy. Postupují dle zásad a doporučení týkající se správné a zdravé výživy dětí předškolního věku – pestrá strava s dostatkem ovoce a zeleniny.

Podrobnosti jsou součástí „Směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání a „Vnitřní směrnice o školním stravování“. Zákonní zástupci jsou dále seznámeni i se „Školním vzdělávacím programem“, kde jsou také uvedeny další informace.

Přihlašování a odhlašování strávníků provádí zákonný zástupce dítěte prostřednictvím třídních učitelek do 14:00 hodin na následující varný den.

První den nemoci dítěte lze odebrat jídlo v jídlonosiči v čase od 11:00do 11:15. Na další dny nepřítomnosti musí zákonný zástupce dítě odhlásit (dle zákona není nárok na dotovanou stravu). Za neodhlášené, neodebrané jídlo se finanční náhrada neposkytuje.

Vedoucí jídelny: Vomelová Ludmila

Vedoucí kuchařka: Nosková Zdenka

Informace o alergenech

Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 ze dne 25. října 2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, ukládá povinnost stravovacím provozům uvádět alergeny obsažené v nabízených pokrmech s účinností od 13. 12. 2014. Alergeny se rozumí potraviny uvedené v Příloze II Nařízení 1169/2011. Nařízení ukládá povinnost vyznačit u nebalených potravin (mezi které, dle článku 1 odst. 3 nařízení, patří i pokrmy) na viditelném místě písemný výčet stanovených alergenů obsažených v nabízených pokrmech (včetně nápojů).

Způsoby informování v naší školní jídelně

1. vyvěšením seznamu alergenů
  2. uvedením přímo v jídelníčku
  3. bližší informace předaná na osobní vyžádání vedoucí ŠJ